silikonowy żwirek dla kota

Żwirek dla kotów – najistotniejsze informacje, które potrzebujesz rozumieć

Żwirek dla kotów – najistotniejsze informacje, które potrzebujesz rozumieć

Żwirek dla kotów to wówczas niezbędne oprzyrządowanie kuwety. Są różnorodne rodzaje żwirków dla kota. Którykolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także krytej. Żwirek dla kotka posiada taki mankament, iż niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozsiewaniu niedaleko kuwety tudzież rozprzestrzenianiu po mieszkaniu przez pupila.
internetowy sklep zoologiczny oferta żwirków silikonowych https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Chociaż na rynku są widoczne rozmaite żwirki dla kota, o wiele korzystniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają normalny piasek. Są adekwatne dla pupilów, które notorycznie idą na pole i lubią ryć w ziemi. Takie kotki muszą mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Tymczasem taki żwirek dla kotów niezmiernie prędko zaczyna nieestetycznie pachnieć, bowiem nie ma opcji odseparowania żwirku zabrudzonego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy budowę małych kamyczków. Im owe kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej przenosi się po pomieszczeniu.

Wszak ten większy oraz cięższy jest mniej korzystny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryłka, którą można prędko usunąć z kuwety bez potrzeby wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka mogą być bezzapachowe czy aromatyczne. Asortyment zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, dobre żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla pupila silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można usuwać nieczystości na bieżąco, zaś cały żwirek wymieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest bardzo korzystny.

Jeśli go stosujemy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym środowisku, by woda z moczu lekko wyparowała. Mocno znane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek prawidłowo neutralizuje zapachy i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą jest to wówczas, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne nadzwyczajne absorbery aromatu i także neutralizatory, które można rzucać w małej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż zawierają dodatkowo właściwości sterylizujące.