W jaki sposób wyselekcjonować odmianę szczeniaka właściwą dla Ciebie?

W jaki sposób wyselekcjonować odmianę szczeniaka właściwą dla Ciebie?

To, że pies jest najmilszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Ów futrzasty kompan, jest wierny człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i dodatkowo warunki, w których mieszka. Dla niego liczy się tylko miłe spojrzenie i dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Gdy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup lub adopcję dużego psa, bardzo często nawet nie zastanawiają się nad wyborem tej prawdziwej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom oraz stylowi życia. Obraz szczeniaka oraz jego przyjemny pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem uroczy psiak wyjątkowo łatwo dojrzewa i właściciel nawet nie dostrzeże, w jaki sposób przeobraża się w dorosłego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie zaplanować, jak wielki piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego cudownych oczek oraz zabawnego pyszczka.


Żywy pies i ociężały człowiek


Określając się na posiadanie czworonoga, wypada dokładnie zaznajomić się z jego odmianą, by wspólnie z nim tworzyć zgrany i szczęśliwy związek. Psiska potrzebujące mnóstwo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, posadzone w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, trzeba mieć wiedzę, iż to ogromnie aktywne zwierzaki, które potrzebują wyczerpujących spacerów oraz licznych atrakcji ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w którym żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem sympatycy relaksu na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies obronny czy do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien idealnie ustalić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tutaj psy niewielkie, które łatwo pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Jednak małe czworonogi pomimo swojego ślicznego wyglądu, nie dadzą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wzbudzą niepokój oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w domu przebywają małe dzieci, których zachowanie często jest nieobliczalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Pies zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które potrzebuje od właściciela przedstawiania odpowiednich dokumentów, przystających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym i odpowiedniego prowadzenia psa, co ma zapobiegać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich rasami, ażeby właściwie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i stylem życia człowieka, ponieważ tylko wtedy więź z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

legowisko dla psa hurtownia