Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. Jest to:

– zakryta (występują również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, że dla przykładu kuwety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, choć większość akceptuje, aczkolwiek są wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należałoby pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w ramkę, byle łatwiej podtrzymywać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas ustawiony, bądź po okresowości, kocia toaleta automatycznie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do kontenera, czy też do kanału. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynne zanieczyszczenie spada w dół. Ten właśnie typ kuwety widnieje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które bezustannie sprzątają kuwetę.

Rozmiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, jako może nieść za sobą kłopot przy wejściu. odkąd kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, można zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, po to, byleby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot kocha rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek było na górze napisane – powinno się uważać, bowiem określone koty nie akceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, ale trafiają się wyjątki.
Gdy nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w jakim można wstawić do środka kocią toaletę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Warto jak też kupić akcesoria, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.

żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Zwirki-32976.html