karma dla szczeniaka

Psy małe i duże – jak karmić?

Psy małe i duże – jak karmić?

Karmienie psów to temat – rzeka, na który często dyskutują świadomi opiekunowie. Pies, jako udomowiony i elastyczny mięsożerca, potrzebuje diety opartej na mięsie i podrobach, jednak uzupełnianej dość obficie warzywami, olejami i ziołami. Tylko taka kontrolowana różnorodność zapewni mu pomyślny rozwój i zdrowie na długie lata. Ale to tylko podstawa podstaw – potrzeby psów są bardzo różnorodne, zależne między innymi od ich wieku, kondycji zdrowotnej, wielkości i wagi, a także trybu życia. Dobrej jakości karmy, takie jak karma Acana, mogą zaspokoić wszystkie te potrzeby.

Karmy dla małych i dużych ras

Wiele osób dziwi się, widząc oddzielne karmy dla psów małych i dużych ras. Karma Acana dla yorka jest przyjmowana nieco podejrzliwie, czasem jako chwyt reklamowy. Tymczasem rozróżnienie między potrzebami małych i dużych psów jest bardzo ważne. Psy ras małych bardo często mają nadwagę. Powodem jest karmienie ich zbyt wysokobiałkową karmą, która zawiera za dużo kalorii względem ich potrzeb.

Po to właśnie powstała karma Acana dla maltańczyka czy innego malutkiego psiaka. Różni się ona od bazowych produktów wygodną, małą wielkością granulek oraz składem. Psy ras małych mogą też z powodzeniem jeść Acana karmę mokrą. Z kolei psiaki dużych i olbrzymich ras potrzebują karm, które dostarczą im dostatecznie dużo siły oraz wsparcia dla stawów, znoszących spore obciążenia. Granulki takich karm są też oczywiście odpowiednio większe.

Karmy dla szczeniąt i psów dorosłych

Bardzo różnią się też karmy dedykowane psom młodym oraz tym w kwiecie wieku. Karma Acana Junior to gwarancja
dostarczenia psu składników odżywczych niezbędnych do rozwoju, z kolei na przykład Acana z jagnięciną dla dorosłych psów pozwoli utrzymać je w dobrym zdrowiu. Jakie wyzwania rozwojowe stoją przed szczeniakiem? To przede wszystkim zbilansowany, równomierny rozwój mięśni, stawów i kości. To szczególnie trudne w przypadku szczeniąc dużych ras, których kości mogą czasem rosnąć niewspółmiernie prędko do mięśni. Odżywianie w tym młodym wieku to podstawa późniejszego zdrowia, dlatego karma Acana Puppy została stworzona ze szczególną troską.

Z kolei psy dorosłe nie rosną, co więcej, trzeba zapewnić im profilaktykę otyłości – to nie tylko ruch, ale i odpowiednio
dobra karma. Kompleksowe pożywienie dla dorosłego psa zapewnia mu silne stawy, dużo energii, zdrowy układ
pokarmowy i wątrobę. Wszystko to zaprocentuje na starsze lata, gdy psiak mimo zaawansowanego wieku będzie nadal wesoły i w dobrej formie. Warto o to zadbać!