Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną szansą, aby dać czas swojemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ukochanym psem to niepowtarzalna możliwość, żeby odpocząć, jednocześnie dając psu czas. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko są atakowane przez kleszcze. Jak możemy uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą efektywnością i niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów wielu rozmiarów, dlatego łatwo znajdziemy rozmiar odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być ziołowe oraz substancjami syntetycznymi. Te drugie cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do masy zwierzaka, należy więc upewnić się przed nałożeniem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciw pchłom, dlatego dają kompleksową ochronę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, ponadto działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Zwierzaki chętnie przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, kochające wodę potrzebna jest większa profilaktyka, przykładowo w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa w trakcie letniej wycieczki warto sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża na kleszcze