drapaki dla kotów

Drapaki dla kota – jaki jest najpiękniejszy?

Drapaki dla kota – jaki jest najpiękniejszy?

Jak dobrać drapak dla kota?

Decydując się na posiadanie kota, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to wówczas jego prawdziwy nawyk i podświadomy środek na pozbycie się zamarłej, niepotrzebnej tkanki. Jeśli Twój kot posiada chęć do rysowania rozmaitych mieszkaniowych przestrzeni, takich jak drzwi i także meble, rozwiązaniem może być dobrany do jego potrzeb drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie kształtem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, a asortyment jest niewątpliwie spory. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są szczegółowe zasady wybierania tego typu akcesoriów i kiedy dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Kotek skrobiąc pazurki poświęca do tegoż ogromną część swojej siły, i cielsko wygina w głęboki łuk. Takie nastawienie sprawia, że drapak dla kota musi być przede wszelkim solidny, tak żeby nie zagroził naszemu zwierzowi. Dobrym podejściem są np. elementy przywiązane do ściany, jakie akceptują wielki wpływ i także tworzą idealną ofertę, chociażby dla dużych kotów. Selekcjonując drapak sprawdź, czy jest wsparty na sporej podstawie i dodatkowo czy strona wewnętrzna idealnie dochodzi do podłogi.
Dokonując wyboru weź pod rozwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kotka adresowany jest konkretny przedmiot. Im cięższy jest nasz kot, tymże silniejszy nacisk wywrze podczas skrobania pazurków, stąd drapak dla kota winien być doprawdy solidny.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tegoż, albo zakupujesz drapak w sklepiku stacjonarnym, lub zamawiasz go online, pamiętaj żeby dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość powinna być zaadaptowana do wielkości zwierzaka, tak ażeby mógł on naprostować łapki oraz wyciągnąć cielsko. Kotki odmiany dużej chcą profesjonalnych, obfitych akcesoriów, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się tradycyjnym produktem; możemy też wybrać drapak, jaki będzie rósł wspólnie z nim.

Marka oraz wykorzystane produkty

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być wyprodukowany spośród wysokiej jakości produktów. Doskonale sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który świetnie wytrzymuje styk z kocimi szponami. Taki zbiór pokrycia zrobi, że na przedmiocie nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje sporo różnych modeli drapaków w nietypowej postaci. Owe najprostsze to deska opleciona specjalnym sznurem, niebywale kosztowne zbudowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują również drapaki, stworzone tak, aby pełnić równolegle
funkcję łóżka i które obite są mocną, ale przyjemną gąbką.
najlepsze kocie drapaki sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być również piękny, jak również funkcjonalny. Taki przedmiot może się stać ozdobą domu i doskonałym terenem rozrywek dla naszego kota. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają dopilnować pazurki, ale są także legowiskiem i środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, oraz nawet wykorzystywać drapak do wspólnych igraszek.
Olbrzymi asortyment rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, iż każdy właściciel kotów odszuka w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego wymagania i dodatkowo wywoła radość pupila.