dobre zabawki dla kotów

Czy warto kupić zabawki dla kota? Gdzie prawidłowo jest kupować?

Czy warto kupić zabawki dla kota? Gdzie prawidłowo jest kupować?

Z pewnością każdy choć raz widział kota, który wyłożonymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany mebel, oraz choćby dywan. Stwierdzamy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z wrodzonych rzeczy, jaką musi wykonywać każdy zdrowy kot. A nie chodzi tutaj wcale o ostrzenie pazurów, bo pazury każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza osobiste terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w kierunku zakomunikowania, iż to jego obszar. Gdy pupil w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas znak, iż coś go trapi Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu pozwoli ocalić przed zniszczeniem nasze pufy.
kup teraz zabawkę dla swojego kota

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym pupilkom komfort, są bardzo niezbędne zwłaszcza kotom żyjącym niezmiennie w mieszkaniu.

Drapak dla kota przydaje się i do gimnastyki. Kot rozciąga mięśnie, a na znacznie rozbudowanych drapakach ma szansę do super skomplikowanych rozrywek. Idealnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby zachować przed zadrapaniem fotele albo wersalkę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Przeważnie pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie często bywają właściciele, stąd ofiarą może ulec kanapa w salonie. Kotki przepadają też znaczyć znane terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne inne zwierzę, na przykład nowego kotka.

Doskonale jest położyć drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najpiękniejsze, ustawione w nieodpowiednim miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka wybrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na uszkodzenia a może służyć kotom jako komfortowe pole do drzemki. Jest to najtańsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są ponadto drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, ustawionego na płytce pionowo albo ukosem, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są nadzwyczaj rozszerzone, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na ziemi czy być zamontowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów są w kilku różnorodnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt i dla hodowli, i także drapaki waterproof, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niezwykle bogata, mają one najrozmaitsze rozmiary, posiadają inne funkcje oraz akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym gustem oraz upodobaniami kotów. Gdy pupil uwielbia dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest aktywny oraz uwielbia skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie