mały pies - karma wegetariańska dla psa

Czy pies może nie jeść mięsa? Karma wegetariańska dla psa

Czy pies może nie jeść mięsa? Karma wegetariańska dla psa

Co powiecie na pieska, który będzie spożywałeś ziarna, cytrusy, warzywa zaś nie ma mięsiwa? Czy to nierealne? Aczkolwiek będzie to wykonalne, psiska też potrafią być wegetarianami.

Prawdopodobnie piesek wegetarianin brzmi dla wielu niewiast kuriozalnie. Jednakże wegetarianizm i weganizm zyskują coraz więcej fanatyków. Ciężko się temu dziwić w momencie, gdy okaże się, że gospodarz jest nieustępliwym przeciwnikiem spożywania mięska. To chciałby, aby jego czworonożny przyjaciel także żywił się wyłącznie produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Czworonogi w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kocury potrzebują spożywać mięsiwo o tyle psiska są w stanie bez niego się obejść. Niemniej sporo lekarzy sceptycznie podchodzi do pomysłu przejścia na wegetarianizm to zasadniczo nie ma przeciwwskazań, żeby taką zamianę uskutecznić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwykle tego, że czworonóg nie będzie miał podanych wszelkich składników w optymalnych proporcjach. Faktycznie takie zagrożenie istnieje, jeżeli menu będziemy tworzyć sami i nie będziemy mieć wystarczającego doświadczenia. Lecz jeżeli będziemy w stanie zbudować dietę prawidłowo zbilansowana można prognozować, że świetnie się sprawdzi i pieskowi nic się nie stanie.

Żywność wege bez kłopotu będzie można kupić w necie, różne wyroby tego typu mają w swoim asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom jarska żywność nie jest także szczególnie kosztowna – worek, który obejmuje jakiś 12 kg będzie można nabyć za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje karma doskonałej marki w sklepie tradycyjnym.

Niejednokrotnie proponowanie takiej karmy to wynik woli właściciela, co jest podyktowane jego przekonaniami. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy taki posiłek jest dla psiaczka ratunkiem. Szczególnie będzie to połączone z alergiami, czasami pieszczoszka alergizuje najpierw wieprzowina, później mięsiwo z kurczaka, wołowina lub ryby, aż w efekcie dochodzi do tego, że białko zwierzęce przeważnie powoduje alergię. W takich okolicznościach żywność bezmięsna nie będzie ochotą, ale to jedyny sposób na to, żeby czworonóg był odporny.
Psina jarosz! Zakąski bez mięsa

Nieistotne czy żywi się karmą wege albo mięsną to i tak będzie można podawać psinie wegetariańskie zagrychy.
Jarskie przekąski dla zwierzaków

Czworonóg wegetarianin z przyjemnością pochrupuje marchewkę. Tak naprawdę właśnie jej miły smak będzie sprawiał, że jest wówczas dla kundla interesujący składnik i będzie po niego chętnie sięgał. Także smaczne będzie też świetnie przyswajalne puree z dyni, które doskonale się sprawdzi i będzie można je stosować psiskom. W diecie zwierzaka pojawiać się może dodatkowo kisiel z siemienia lnianego, jaki daje doskonałe kwasy tłuszczowe omega3. Wartościowym elementem będzie także brokuł, z którego wykonać można zjadliwą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co niezwykle ważne to również będzie tam minimalna doza kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety jarskiej będą także buraki, które będzie można oferować w formie buraczanych wiórków.