pies hybrydowy - karma dla psa

Czego unikać podczas wyboru karmy dla psa – suchej, mokrej

Czego unikać podczas wyboru karmy dla psa – suchej, mokrej

Dobór optymalnej dobrej klasy suchej karmy, nie jest wcale takie banalne, jak by się mogło zdawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę składników, na pewno już zaobserwowaliśmy brak bardzo istotnej informacji, którą jest wielkość każdego ze składników, jakie znajdują się w karmie. Jest to ważna wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest produkowana na podstawie zboża i różnych roślin. Natomiast tak koty jak również psiska są mięsożercami, więc powinny być karmione pożywieniem, gdzie kluczowym czynnikiem zdecydowanie jest mięsiwo. Nabywając żywność powinniśmy szukać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, więc ich dieta musi bezwzględnie składać się na mięsie. Koty nie posiadają potrzeby jedzenia cukrów.

W paszach dla zwierząt jednak możemy wyszukać ziarna, gdyż są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części łącznie, i bynajmniej nie dlatego, iż są odpowiednim pożywieniem dla typu stworzeń mięsożernych. Mięcho i tłuszcze winnym być jedynie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsiwa też nie może być opisana odpowiednio. Należy więc unikać produktów, w których odnaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób czy też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać produktów, które zawierają w sobie wiele mączki roślinnej, ponieważ są to pokarmowe wypełniacze. Jeżeli żywność już ma w sobie zawierać zboża, to bezwarunkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie owoce i warzywa zwiększają jakość, w szczególności jeśli zastępują one ziarna w żywności.

Elementy mineralne są też niezwykle pomocne, jednak potrzeba mieć zawsze na baczności to, że jedzenie musi zawierać bardzo wysoką ilość mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie zastąpić. Z całkowitą pewnością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można produkty naturalnego źródła, które nie mają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne barwniki oraz substancje słodzące bądź także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uznawane są za rakotwórcze albo mają zakaz używania w ludzkim pożywieniu, bądź w żywności dla psów, jak BHT, Ethoxyquin a też BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą mieć w sobie sztuczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są podane przez wytwórcę, nie istnieje wymuszany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Zatem powinniśmy, poszukiwać potwierdzenia, jakie zamieszcza wytwórca o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają sztucznych konserwantów. Należy również zwrócić uwagę na to czy mięso oraz tłuszcze są nieznanego pochodzenia, ponieważ może to stanowić wszystko i z całkowitą pewnością będzie wtedy stanowiło niezmiernie kiepską jakość. Większość z wytwórców nie publikuje na swoich opakowaniach istotnych proporcji pewnych składników, mianowicie które trafiają w skład żywności, zatem przeprowadzenie właściwej oceny będzie wówczas polegało na naszej wiedzy. Jeżeli chodzi zaś o gotową karmę, rozsądnie będzie z naszej strony być wyjątkowo sceptycznym, aniżeli ufać informacjom w tv czy necie.