Ekonomia on-line

najnowsze artykuły tematyczne

Posted by admin Posted on May - 26 - 2017

Czy w Polsce mamy kapitalizm?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Powiernictwo inwestycyjne (7)Jeżeli kupujesz coś w sklepie zapewne otrzymasz za to rachunek, lub na życzenie fakturę vat. Wynika z tego, że właściciel sklepu, w którym kupiłeś dany przedmiot jest kapitalistą. Sam zapewne prowadzisz działalność gospodarczą lub pracujesz u kogoś – w takim razie albo Ty, albo Twój pracodawca jesteście kapitalistami.

Mogłoby się wydawać, że żyjemy w kraju kapitalistów. Ekonomia wskazuje na to, że w krajach kapitalistycznych ludzie są zdecydowanie bogatsi i szczęśliwsi. My jednak nie jesteśmy – dlaczego?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, oczywiście żyjemy w kraju kapitalistycznym, pod takim względem, że możemy dysponować niemalże dowolnie swoim kapitałem. Niestety rząd ma podejście wyjątkowo socjalne, przez co zagrabione nam pieniądze wysyła do osób, które na nie nie zasłużyły. Kraje o takich zapędach nazywamy socjalistycznymi.

W efekcie żyjemy w kraju socjalistycznym o podłożu kapitalistycznym. Przez to właśnie jeszcze nie jesteśmy tak biedni jak kraje trzeciego świata, jednak nie możemy porównywać się z Ameryką czy nawet Chinami.

Categories: O finansach

Comments are closed.